Городской Клуб Голубеводов "СКИФ" Полтава

Суббота, 28.09.2024, 20:15

Приветствую Вас Гость | RSS | Главная | Каталог статей | Регистрация | Вход

Главная » Статьи » Мои статьи

Чому у Полтаві на міських площах немає голубів
Україна, в тому числі і Полтава, крокує в Європу. Для цього в нашому місті вже зроблено немало. Європейські міста мають свої характерні ознаки. Одна із них – велика кількість голубів на міських площах, підмітила Юлія Лис та спробувала з'ясувати, чому в Полтаві таких «голуб'ячих» площ немає.

Характерна ознака всіх європейських міст - голуби на великих площах. Там їх можна підгодувати, там вони не бояться людей. Таку ж картину можна спостерігати, припустимо, і у Львові. Чому така урбаністична замальовка не притаманна Полтаві?

Голубів біля театру Гоголя не те що немає. Вони є, втім, здебільшого - під дахом театру. Коли наша знімальна група прийшла на Театральну площу, їй пощастило побачити неподалік ще й стареньку, яка хлібом годувала голубів. Біля будинку за адресою Лідова, 1 майже завжди є голуби - їх тут постійно підгодовують. Однак такі випадки поодинокі. Для розкриття «голубиної» теми в Полтаві їдемо в Аграрну академію. Там нам радять спеціаліста. Попутньо із відповіддю на пряме питання, доцент кафедри технології виробництва продукції тваринництва Дмитро Ломако проводить нам лікнеп по голубам. Історія голубівництва, розповідає Дмитро Ломако, налічує 5 тисяч років. Наразі у світі - 700-800 порід голубів. Всі вони походять від дикого сизого голуба. За теперішньою класифікацією виділяють спортивні, високольотні, м'ясні, декоративні та гонні групи порід голубів. У руках Дмитро Ломако тримає декоративного голуба породи «дутиш». Розповідає про поштових голубів.

/Дмитро Ломако, доцент

Поштові голуби цікаві тим, що можуть знаходити свою домівку на відстані 800 км і більше. Їхня особливість - в них є спеціальний орган, який може считувать магнітні поля з земної кулі, і це своєрідний навігатор/

Виявляється, у Полтаві, багато людей має голуб'ятні. Початок свого хоббі пояснюють просто і майже завжди однаково.

/Олександр Ковшар, голуб'ятник

Я їх полюбив з дитинства. Держав мій батько і привчив мене до них/

/Олексій Науменко, голуб'ятник

Скільки себе пам'ятаю, з дитинства батько тримав, дядько. І мені так прийшлося/

Олександр Ковшар говорить: раніше існували справжні «голубині» династії: передавали від батька до сина. Бідкається: його син переймати справу не хоче. Самому ж доглядати улюбленців не легко, добре, хоч робота позмінна.

/Олександр Ковшар, голуб'ятник

Зараз важко їх тримати. Болячок багато. Всього-всього. Треба слідкувати за ними/

Олексій Науменко голуб'ятні має на роботі. Тут, на території фабрики «Полтавчанка», голубів люблять всі – ніхто не скаржиться, лише милуються, говорить чоловік. Сам же своєї любові до пернатих друзів не приховує.

/Олексій Науменко, голуб'ятник

Дуже-дуже таке ніжне, лагідне, воно розуміє все/

Відносно того, чому на полтавських площах немає багато голубів, можна почути кілька версій. Кажуть, у Полтаві немає великих площ, аби там голуби мали достатньо простору та відчували себе безпечно. Кажуть, їх відловлюють люди без особливого місця проживання на їжу. Дмитро Ломако говорить: у полтавців просто немає «голубиної» культури. А тому взимку багато голубів гине. Хоча, можливо, у полтавських голубів є своя традиція. Майже більшість їх живиться на підприємствах, пов'язаних із переробкою зерна. Зокрема, багато їх можна побачити на підприємстві «Кернел-груп».

/Дмитро Ломако, голуб'ятник

Це дуже, звичайно, цікава птиця, яка для багатьох людей є своєрідним натхненням, великою любов'ю. Справа в тому, що коли спостерігаєш за голубами, розумієш, який це благородний птах/

Голуби створюють пари на все життя. Саме тому так часто образ голуба і голубки фігурує в українських народних піснях. А щодо того, добре чи погано, що на полтавських площах майже не побачиш голубів, – питання риторичне. За кордоном у місцях скупчення голубів потерпають від їхнього посліду, а пам'ятники окислюються. До того ж дикі голуби можуть бути переносниками інфекцій. Втім, цей факт не налякає тих, хто вже пов'язав своє життя із цим благородним птахом.

Источник: http://misto-tv.poltava.ua
Категория: Мои статьи | Добавил: Mefistofel (14.12.2011)
Просмотров: 617 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Форма входа

Категории раздела

Мои статьи [5]

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 70

Мировые Новости

Block content

Block title

Block content

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Информационный центр
Всеукраинская база обьявлений о покупке и продаже животных